S Chelsea jsme to naprosto projeli.

24.03.2014 11:55

Absolútnym megafiaskom skončilo vystúpenie zverencov Arséna Wengera na Stamford Bridge. Tí svojmu manažérovi v tento pre neho výnimočný deň pripravili naozaj „pekný darček.“ Ich výkon naozaj nebol hodný znaku, ktorý nesú na hrudi a domov si odnášajú zaslúžený debakel.

Od prvej minúty bola hra hosťujúceho mužstva absolútne príšerná, ani jeden hráč nehral snáď ani spolovice tak, ako by mohol a bez štipky koncentrovanosti, dravosti a bojovnosti sa predsa vyhrať na pôde Chelsea nedá. Jediným svetlým momentom v prvom polčase bola strela Girouda v 4. minúte, ten ale vo vyloženej šanci zlyhal a od toho momentu sme sa len prizerali útokom hráčov v modrom. Tie sa po vylúčení Gibbsa ešte viac stupňovali a výsledok 4:0 do polčasu bol spravodlivým odzrkadlením priebehu hry.

Po obrátke sa zmenilo akurát to, že Chelsea už nemusela hrať naplno a pohodlne kontrolovala vývoj stretnutia. Napriek tomu ešte „The Blues“ stihli vsietiť ďalšie dva góly a keďže naše šance z kopačky Cazorlu a Rosického za chrbtom Čecha neskončili, tenisový „kanárik“ 6:0 bol na svete.

Za dnešný výkon ohodnotíme hráčov Arsenalu takto:

Wojciech Szczesny – 2,5: Dnešný zápas si rozhodne za klobúk nedá. Síce ho nemožno viniť z našej prehry a ďalšieho zlyhania, ale vôbec nepôsobil istým dojmom a niekoľko gólov možno pokojne pripísať na jeho vrub. Eto´o ho hneď v úvode krásne obstrelil, lenže o pár minút Szczesny vôbec nezareagoval na Schürrleho pokus, pričom podľa pohybu jasne čakal prihrávku a nie strelu nemeckého hráča. V prvom polčase ho z penalty prekonal ešte Hazard a na konci po peknej akcii nemal Oscar najmenší problém pred našou bránou umiestniť loptu do siete. Zasiahol akurát proti strelám Luiza a Schürrleho, no aj s týmito pokusmi mal problémy. Hneď na začiatku druhého dejstva síce pekne vychytal Luiza, no o 20 minút pustil do siete absolútne nevýraznú strelu Oscara, ktorý dal svoj druhý gól. Po dnešnom výkone skutočne nemáme za čo nášho brankára chváliť a hľadať nejaké pozitíva by bolo skôr urážkou.

Bacary Sagna – 3,0: Výkon obrany v tomto stretnutí azda nepotrebuje veľa slov. Ani jeden z našich hráčov neprekročil čo i len polovicu svojho tieňa. Celá defenzíva horela, hráči sa nechali ľahko oklamať a miestami sa ani nestíhali vracať dozadu. Sagna aspoň zblokoval niekoľko lôpt v našej šestnástke, ale ani on sa nemá čím chváliť a jeho centre boli opäť katastrofálne. Síce sme hrali o hráča menej, dokázali sme sa dostať až k bráne súpera, niekoľkokrát naše akcie stroskotali práve na Bacaryho nepresných centroch. Nevyhol sa ani niekoľkým faulom a pri góle Salaha len bezmocne dvíhal ruku a čakal na ofsajdový verdikt miesto toho, aby sa domácemu hráčovi pokúsil zabrániť skórovať. Dá sa však povedať, že patril k tomu lepšiemu z nášho mužstva, no ďalší komentár je azda zbytočný.

Per Mertesacker – 2,5: Jeho výkon sa veľmi podobal na ten, ktorý podal proti Liverpoolu pri prehre 1:5. Od začiatku ako keby nejavil záujem o hru, navyše už pri góle Eto´oa nestál ako jediný hráč mimo ofsajdovej pasce. Nevyznamenal sa ani v ďalšom priebehu, strašne veľa útokov dnes išlo cez stopérov, tí robili jednu chybu za druhou a čítanie hry, ktoré oboch zdobí, dnes bolo ich najväčšou slabinou. Per nedokázal zblokovať ani prihrávku Torresa na Oscara, ktorý zvyšoval už na 4:0. Ani on si nedá za klobúk situáciu pri Salahovom góle, pri ktorom zlyhala celá obrana. Bolo vidieť, že má toho plné zuby a ku koncu už len vyklusával. Zlé, zlé, zlé.

Laurent Koscielny – 2,0: Odohral len prvý polčas (bol stiahnutý zrejme pre zranenie, viac však nevieme), lenže predviedol jeden zo svojich najhorších výkonov v červeno-bielom drese. Stopérska dvojica dnes bola absolútne nedôsledná a robila jednu chybu za druhou. Síce dokázal vyhrať jeden súboj a dobre zblokoval aj strelecký pokus domácich, nechal sa niekoľkokrát veľmi ľahko obohrať a obísť, ako tomu bolo aj pred štvrtým gólom, keď ho na polke ihriska oklamal jemným dotykom lopty jeden z domácich hráčov a Koscielny tak chýbal vzadu pri rýchlom brejku Chelsea, ktorý skončil gólom. Dnes to bolo veru veľmi zlé.

Kieran Gibbs – Na ihrisku pobudol len 15 minút, no bol pri dvoch góloch, ktoré prišli práve z jeho strany a ani v jednom prípade nebol Kieran na svojom mieste. Potom prišla ruka Oxlade-Chamberlaina na bránkovej čiare, ale kým si rozhodca André Marriner rozmyslel, že vôbec ukáže na značku pokutového kopu, miesto anglického záložníka vylúčil nášho ľavého obrancu, ktorý bol v celej situácii absolútne nevinne. Navyše podľa pravidiel FIFA nemala červená karta ani nasledovať, pretože pokus Hazarda preukázateľne mieril mimo brány. Túto situáciu však musia vyriešiť kompetentní. Faktom je, že Gibbs za 15 minút neukázal absolútne nič a chýbal v obrane pri oboch góloch.

Mikel Arteta – 2,5: Vôbec sa mi nepáčilo, že až príliš veľa lôpt z jeho kopačky smerovalo dozadu, niekedy je to samozrejme nutné, keď je hráč pod tlakom, dnes ale Mikel mnohokrát nahrával stopérom úplne zbytočne. Smerom dopredu sa mu vôbec nedarilo a tak sa snažil venovať len bráneniu a rozťahovaniu do šírky po zemi i vzduchom. V defenzíve si síce pripísal pár blokov, prečítaných úmyslov súpera a iných zákrokov, na strane druhej nestíhal pri našom treťom inkasovanom a najčistejšie svedomie nebude mať ani pri štvrtom presnom zásahu hráčov Chelsea. Napokon treba spomenúť aj ďalšie nevydarené úmysly, nebol to pre neho dobrý deň.

Alex Oxlade-Chamberlain – 1,5: Obrovský smoliar, Alex sa veľmi snažil, ale z jeho aktivity sme mali namiesto osohu skôr poriadne problémy. Bol ústrednou postavou pri prvom i druhom inkasovanom góle a navyše mal byť vylúčený namiesto Gibbsa, keď si pomýlil svoju rolu na ihrisku. Tieto situácie ho poznačili natoľko, že hoci sa mohol usilovať akokoľvek, chcel sa predrať dopredu i individuálne, v drvivej väčšine to skončilo rovnako – stratou lopty a následným protiútokom Chelsea. Nevychádzali mu prihrávky, strely a dokonca ani prenesenie hry. Pochválim ho akurát za pár získaných lôpt, občasné dobré čítanie hry a pár zákrokov v defenzíve. To je málo.

Santi Cazorla – 2,5: Keď hráč zbytočným šaškovaním s loptou v nebezpečnom priestore pred svojou 16-kou o ňu príde a súper sa dostane do obrovskej šance, je to nepríjemné. Keď to ale ten istý hráč urobí takmer v každom zápase, už asi niečo nebude v poriadku. Cazorlova zbytočná chyba predznamenala náš druhý gól a vylúčenie. Okrem toho zaznamenal ďalších viacero chýb v podobe strát a nepresností a zahranie rohového kopu v jeho podaní bolo tiež totálne zlé. Na strane druhej bol miestami náš najnebezpečnejší hráč, keď vyslal viacero nebezpečných prihrávok za obranu a takisto dvakrát vystrelil. Jeden pokus bol zblokovaný a ten ďalší v 61. minúte skončil len tesne vedľa brány.

Tomáš Rosický – 4,0: V prvom polčase náš najlepší hráč, pripravil niekoľko príležitostí, vysielal prihrávky po zemi i vzduchom, pripísal si výborný sklz, vybojoval nejednu loptu v strede poľa a v 48. minúte aj zakončil, tento pokus bol ale veľmi slabý. Už aj v prvej mu pár vecí nevyšlo podľa predstáv, ale po obrátke bolo tých chýb z jeho strany omnoho viac a po nepeknom faule uvidel aj zaslúženú žltú kartu. Navyše jeho nedôrazná prihrávka predchádzala nášmu predposlednému gólu. Napraviť si to chcel v 91. minúte, keď výborne vystrelil, Čech ale udržal svoje čisté konto. Napriek tomu vďaka svojim prihrávkam a aktivite patril k tým lepším na ihrisku.

Lukas Podolski – Za tých približne 24 minút sa poriadne ani nedostal do hry. Okrem občasnej výmeny lôpt so spoluhráčmi sme ho videli akurát pri jednej strate lopty, centri do pokutového územia a ďalšej nie príliš vydarenej prihrávke. Viac nemám čo hodnotiť.

Olivier Giroud – 2,0: Hneď zo začiatku sa dostával do zakončenia, no jeho pokus bol zblokovaný. V 4. minúte sa ocitol v našej najväčšej príležitosti, vo vyloženej šanci ale zlyhal a následne sa potvrdilo staré známe – nedáš, dostaneš! V ďalšom priebehu vystrelil ešte aj v 45. minúte, jeho pokus ale skončil len na bočnej sieti a úbohá strela v 65. minúte z polky ihriska snáď nepotrebuje ani komentár. Okrem toho ho môžeme pochváliť za jednu dobrú prihrávku a získanú štandardnú situáciu. Takmer všetky ostatné jeho dotyky s loptou neviedli k úspechu, nedarilo sa mu, nevyhrával súboje, pretože bol vpredu mnohokrát úplne sám a proti presile nemal žiadnu šancu. Súboje 1 na 1 nie sú pre neho a hoci v druhom polčase občas dobre zakombinoval, bude to len na takúto známku.

Thomas Vermaelen – 2,5: Najskôr zaskakoval na ľavej strane po vylúčení Gibbsa, no od druhého polčasu už hral na svojej stopérskej pozícii, keďže z hry odišiel aj Koscielny. V prvom polčase sa mu podarilo zblokovať jeden center a dobre zasiahol aj hlavou, no pri brejku pred štvrtým gólom nestačil na Torresa. Po zmene strán sa hneď nechal oklamať Torresom, ktorý poľahky vnikol do našej šestnástky. Pri góle Salaha bol nevedno kde, ale ku cti mu slúži aspoň to, že sa ako náš jediný hráč snažil dobehnúť. Tiež sa len veľmi ťažko hľadajú nejaké pozitíva a vôbec slová.

Mathieu Flamini – 4,0: Ihneď po príchode vyprodukoval obrovskú chybu, po ktorej nastali poriadne krušné chvíle pre našu obranu, našťastie to ale gólom neskončilo. Potom ale Francúz podal celkom obstojný výkon, hoci niektoré úmysly v útoku mu nevyšli, v obrane odviedol dobrú prácu. Celkovo bol aktívny, ponúkal sa do kombinácie, bojoval a získal i priamy kop. Nabudúce by mal začať v základnej zostave.

Carl Jenkinson – 2,5: Úprimne som o ňom na ihrisku chvíľami ani nevedel, ale nedá sa povedať, že niečo konkrétne pokazil. Dokázal zblokovať jeden center a sám sa dostal k streleckému pokusu, ale ten mohol ohroziť maximálne divákov na tribúnach. Do zápasu naskočil už za stavu 0:4 a to sa hrá už veľmi ťažko.

Priam tragickým spôsobom sa skončila oslava jubilea Arséna Wengera, ktorý sedel na lavičke Arsenalu po 1000. krát. Francúzsky manažér po debakli 0:6 azda prvýkrát v histórii neprišiel na pozápasovú tlačovku a ako ďalšiu zaujímavosť možno uviesť, že Arsenal inkasoval v tejto sezóne 34 gólov, z toho 17 v zápasoch proti Liverpoolu, Manchestru City a Chelsea.

Šancu na revanš budú mať „Kanonieri“ už v utorok v dohrávke odloženého zápasu so Swansea. Výkop je o 20.45.

Ďakujeme vám za pozornosť aj po tomto tragikomickom vystúpení a budeme radi, ak vyjadríte svoj názor do diskusie.